Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Телима С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Телима С. В. 
Про деякі аспекти дослідження геофільтрації в багатошарових водоносних системах методом математичного моделювання / С. В. Телима // Містобудування та терит. планув. - 2002. - Вып. 11. - С. 138-146. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д460-67с181

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Телима С. В. 
Оцінка змін водно-фізичних властивостей грунтів в зонах впливу діючих водозаборів підземних вод / С. В. Телима // Містобудування та терит. планув. - 2003. - № 16. - С. 237-245. - укp.

Проведено аналіз натурних досліджень зміни водно-фізичних властивостей грунтів у зоні аерації в межах існуючих ділянок водозаборів підземних вод на Прикарпатті. Показано, що тривалий концентрований водовідбір підземних вод значною мірою впливає на динаміку знижень рівнів грунтових вод та агрофізичні властивості грунтів на ділянках розташування водозаборів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.102.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Телима С. В. 
Про стан проблеми підтоплення грунтовими водами території України / С. В. Телима // Містобудування та терит. планув. - 2004. - Вип. 17. - С. 326-333. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д471.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Телима С. В. 
Аналіз сучасного стану зрошувальних систем на півдні України та оцінка їх впливу на підтоплення прилеглих територій / С. В. Телима // Містобудування та терит. планув. - 2006. - Вип. 23. - С. 286-292. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проаналізовано сучасний стан підтопленості зрошувальних земель на території Херсонщини. Показано, що основним фактором, який формує підтоплення на зрошувальних землях, є вертикальний обмін в багатошаровій водоносній товщі на фоні багаторічного підпору Каховського водосховища та фільтраційних втрат з магістральних каналів. Проведено попередні розрахунки впливу зрошення на підйом рівнів грунтових вод на прилеглих до земель зрошення територіях. Показано, що вплив зрошення на прилеглі території є досить незначним.

Выполнен анализ современного состояния подтопленности орошаемых земель на территории Херсонской области. Показано, что основным фактором, который формирует подтопление на орошаемых землях, является вертикальный водообмен в многослойной водоносной толще на фоне многолетнего подпора Каховского водохранилища и фильтрационных потерь из магистральных каналов. Проведены предварительные расчеты влияния орошения на подъем уровней на прилегаемых к орошаемым землям территориях. Показано, что влияние орошения на прилегающие территории имеет незначительный характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Телима С. В. 
До оцінки впливу каскаду дніпровських водосховищ на гідроекологічний стан Черкаського Придніпров'я / С. В. Телима, Є. В. Жученко // Пробл. водопостачання, водовідведення та гідравліки. - 2005. - Вип. 4. - С. 143-149. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено системний аналіз гідроекологічного стану території Черкаського Придніпров'я в зоні впливу Канівського та Кременчуцького водосховищ. Наведено кількісні та якісні оцінки змін природного стану земель на прилеглих до водосховищ територіях. Запропоновано науково обгрунтовані заходи та технічні вирішення з поліпшення екологічної обстановки в досліджуваному регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н771 + Д226

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Телима С. В. 
Особливості водообміну в багатошаровій водоносній товщі при коливаннях рівнів грунтових вод, що мають випадковий характер [Електронний ресурс] / С. В. Телима // Містобудування та терит. планув. - 2006. - Вип. 25. - С. 296-306. - Бібліогр.: 10 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2006/

Розглянуто процес водообміну в багатошаровій водоносній системі зі стохастичної точки зору. Приведено систему рівнянь, що описує одновимірну неусталену фільтрацію з перетіканням в стохастичній постановці. Показано вплив основних характеристик системи на формування перетікання в основний водоносний горизонт на його гідравлічний режим у разі випадкових змін цих характеристик.

Рассмотрен процесс водообмена в многослойной водоносной системе со стохастической точки зрения. Приведена система уравнений, описывающая одномерную неустановившуюся фильтрацию с перетеканием в стохастической постановке. Показано влияние основных характеристик системы на формирование перетекания в основной водоносный горизонт и на его гидравлический режим при случайных изменениях этих характеристик.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д471.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Телима С. В. 
Проблема підтоплення південних районів України грунтовими водами. 1. Вплив Каховського водосховища, магістральних каналів та зрошувальних систем / С. В. Телима // Пробл. водопостачання, водовідведення та гідравліки. - 2006. - Вип. 6. - С. 14-32. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Виконано аналіз формування процесів підтоплення земель на Півдні України за перше двадцятиріччя після створення Каховського водосховища, будівництва магістральних каналів та зрошувальних систем на основі даних про гідрогеолого-меліоративні умови регіону. Розглянуто основні причини і фактори підтоплення земель і населених пунктів на території Херсонської області. Проаналізовано ефективність роботи діючих систем дренажу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н777.23 + Д471.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Телима С. В. 
Проблеми підтоплення південних районів України грунтовими водами. 2. Дослідження розвитку процесів підтоплення в період 1980 - 2004 років / С. В. Телима // Пробл. водопостачання, водовідведення та гідравліки. - 2006. - Вип. 7. - С. 127-140. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто розвиток процесів підтоплення земель в південних районах України за останні роки експлуатації водогосподарчих технологій в даному регіоні на основі сучасних уявлень про геоморфологічні, геологічні та гідрогеологічні умови формування геофільтраційних властивостей основних водоносних горизонтів і комплексів активної зони водообміну на даній території. Проаналізовано сучасний стан підтопленості грунтовими водами земель Херсонської області та запропоновано ряд першочергових міроприємств і заходів для припинення подальшого її підтоплення


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Телима С. В. 
Прогнозування процесів підтоплення міських територій та промислово-міських агломерацій в сучасних умовах. Методи і методика досліджень / С. В. Телима // Містобудування та терит. планув. - 2005. - Вип. 22. - С. 367-378. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропоновано методику досліджень процесів підтоплення грунтовими водами забудованих територій і промислово-міських агломерацій. Розроблено математичний апарат для оцінки прогнозу підйому грунтових вод з використанням ймовірнісно-статистичних методів.

Предложена методика исследований процессов подтопления грунтовыми водами застроенных территорий и промышленно-городских агломераций. Разработан математический аппарат для оценки подъема грунтовых вод с использованием вероятностно-статистических методов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д471.1-66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Телима С. В. 
Теоретичне обгрунтування розв'язків обернених задач водо - і масообміну в насичено-ненасиченому середовищі по даним режимних спостережень / С. В. Телима // Містобудування та терит. планув. - 2006. - Вип. 24. - С. 214-220. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропоновано теоретично обгрунтовану методику визначення параметрів водо- і масообміну в насичено-ненасиченому середовищі за даними довгострокових режимних спостережень за коливаннями рівнів грунтових вод на зрошувальних землях. В основу покладено модель геофільтрації у трьохшаровій водоносній системі. За результатами визначаються основні геофільтраційні та гідрофізичні параметри даної системи та умови взаємозв'язку грунтових і підземних вод, що дозволяє більш вірогідно прогнозувати режими грунтових вод на підтоплених територіях.

Предложена теоретически обоснованная методика определения параметров водо - и массообмена в насыщенно-ненасыщенной среде по данным долгосрочных режимных наблюдений за колебаниями уровней грунтовых вод на орошаемых землях. В основу положена модель геофильтрации в трехслойной водоносной системе. В результате определяются основные геофильтрационные и гидрофизические параметры данной системы и условия взаимосвязи грунтовых и подземных вод, что позволдяет более достоверно прогнозировать режимы грунтовых вод на подтапливаемых территориях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.1 + П062

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Телима С. В. 
Особливості водообміну в багатошаровій водоносній товщі при коливаннях рівнів грунтових вод, що мають випадковий характер / С. В. Телима // Містобудування та терит. планув. - 2006. - Вип. 25. - С. 296-306. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто процес водообміну в багатошаровій водоносній системі. Наведено систему рівнянь, що описує одновимірну неусталену фільтрацію з перетіканням у стохастичній постановці. Досліджено вплив основних характеристик системи на формування перетікання в основний водоносний горизонт на його гідравлічний режим у разі випадкових змін цих характеристик.

Рассмотрен процесс водообмена в многослойной водоносной системе. Приведена система уравнений, описывающая одномерную неустановившуюся фильтрацию с перетеканием в стохастической постановке. Исследовано влияние основных характеристик системы на формирование перетекания в основной водоносный горизонт на его гидравлический режим при случайных изменениях этих характеристик.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д471.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Айрапетян Т. С. 
Моделювання кисневого режиму в біореакторах-аеротенках при очистці стічних вод від органічних забруднень / Т. С. Айрапетян, С. В. Телима, О. Я. Олійник // Доп. НАН України. - 2017. - № 6. - С. 21-27. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено математичну модель забезпечення киснем біологічної очистки стічних вод від органічних забруднень в аеротенках зі зваженим і закріпленим біоценозом. Розглянуто особливості моделювання кисневого режиму у процесі очистки в аеротенках-змішувачах і в аеротенках-витискувачах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Олійник О. Я. 
Моделювання і розрахунки очистки стічних вод від сполук азоту в біореакторах з використанням біоплівкових моделей / О. Я. Олійник, С. В. Телима, Ю. І. Калугін, Е. О. Олійник // Доп. НАН України. - 2021. - № 5. - С. 39-49. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано математичну модель і розрахунки параметрів очистки стічних вод від сполук амоній ного азоту (нітрифікація) в біореакторах із додатковим облаштуванням в їх об'ємі закріпленого біоценозу у вигляді біоплівки. Надано оцінку впливу різних факторів на параметри очистки. В моделі використано кінетику реакцій згідно з нелінійним рівняння Моно, що надає можливість проводити розрахунки по визначенню концентрацій азоту на зовнішній і внутрішній поверхнях біоплівки та оцінювати ефективність дії біоплівки заданої товщини по характеру проникнення в ній забруднень азоту. У цьому випадку потік субстрату та глибина проникнення в біоплівку є функціями концентрації субстрату на поверхні біоплівки, швидкості реакції всередині біоплівки та дифузійного масопереносу. Як основний параметр для оцінки впливу кисню, який контролює процес окиснення амонію до нітритів, запропоновано використання відношення концентрацій кисню до амонійного азоту. Як показали конкретні приклади та розрахунки, надане відношення може бути кращою альтернативою контролю за нітрифікацією в реакторі у порівнянні з концентрацією кисню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Стійкий розвиток сільських територій у контексті реалізації державної екологічної політики та енергозбереження : колект. монографія / Н. І. Адамчук-Чала, А. В. Баган, М. О. Багорка, О. В. Бараболя, О. А. Барсукова, Л. Ю. Божко, С. В. Бойченко, С. М. Вигера, О. В. Вольвач, О. О. Галенко, О. В. Гаращук, А. В. Годованюк, А. В. Гончаренко, М. В. Горобець, Г. М. Гречка, В. В. Дереза, С. М. Доронін, О. В. Жарун, Г. П. Жемеля, О. Г. Жукова, І. Л. Загребельна, Л. В. Кавалір , М. М. Карабінюк, М. М. Ключевич, В. В. Колосовська, І. В. Короткова, Т. К. Костюкєвич, В. В. Кравчук , В. Ю. Крикунова, В. І. Куценко, Д. О. Ладичук, І. М. Лайко, А. С. Лімонт, І. І. Лотиш, В. В. Ляшенко, Є. С. Ляшенко, Л. Г. Марініч, М. М. Маренич, Т. В. Марусей, Г. М. Мачишин, М. О. Медяник , В. П. Миколайко, О. В. Міщенко, С. В. Міщенко, М. М. Назаренко, Р. М. Палагеча, П. О. Пащенко, І. Л. Плаксієнко, В. А. Подоляк, Є. Ю. Полежак, А. М. Польовий, Т. М. Пузир, Т. М. Рак, В. І. Ратошнюк, Т. М. Ратошнюк, А. М. Рибальченко, А. В. Світлична, Т. Ю. Сенчук, Г. В. Сиротюк, С. В. Сиротюк, О. О. Сімченко, К. В. Скуртул, С. В. Совгіра, А. О. Соколова, Н. П. Соколова, В. В. Сорока, С. Г. Столяр, О. М. Таран, В. С. Таргоня, С. В. Телима, М. М. Тимошенко, С. М. Ткаченко, А. В. Толмачова, В. С. Уланчук, Ю. Л. Філімонов, Т. О. Чайка, Г. В. Черевко, І. В. Черевко, С. М. Шакалій, В. Ю. Шаповалов, Н. М. Шапоринська, Т. Ф. Щербина, С. О. Юрченко, Н. І. Юрченко, К. С. Янковська, Л. Д. Ященко; ред.: Т. О. Чайка; Полтавська державна аграрна академія. - Полтава : Астрая , 2021. - 407 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Викладено результати досліджень щодо стійкого розвитку сільських територій у контексті реалізації державної екологічної політики та енергозбереження. Розглянуто проблеми та перспективи екологізацй сільськогосподарського виробництва в умовах сільських територій. Наведено передумови й особливості збереження та відновлення природно-ресурсного потенціалу сільських територій. Розкрито питання оптимізації й ефективності використання природно-ресурсного потенціалу сільських територій. Визначено особливості розробки та впровадження ефективних бізнес-моделей розвитку енергоефективності й енергонезалежності сільських територій. Досліджено екологічні інновації - джерело ефективного розвитку конкурентоспроможності й енергонезапежності сільських територій. Визначено економіко-правові механізми розвитку сільських територій у контексті реалізації державної екологічної політики та енергозбереження. Розглянуто світовий досвід та вітчизняні реалії розвитку сільських територій на засадах екологічності, енергонезалежності й енергоефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)25-21 + У9(4УКР)280-18 + У9(4УКР)0-554.081

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864722 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського